ovocnystrom

Kilogramy zralého ovoce tradiční chuti na dosah ruky pro radost dětí i rodičů!

ovocnystrom

Naše sloupovité hrušně "Williams“ plodí krásné zelené hrušky s načervenalým podtónem a se sladkou dužinou rozplývající se na jazyku.

ovocnystrom

Naše sloupovité třešně "Burlat“ plodí krásně červené a velmi sladké ovoce.

ovocnystrom

Naše sloupovité jabloně "Golden Delicious“ plodí kulatá jablka světle zelené barvy, která se na slunci proměňuje ve zlatožlutou. Dužina je lahodná a šťavnatá.

ovocnystrom ovocnystrom

10 výhod našich úžasných
sloupovitých ovocných stromků

 • Celoroční úroda ovoce
 • Tradiční chuť ovoce
 • Sklizeň na dosah ruky
 • Velká úroda v krátké době
 • Žádný výškový limit, přičemž můžete o výšce stromku rozhodovat sami (dodávány 70 cm vysoké)
 • Odolné chorobám
 • Netřeba se obávat mrazu
 • 90denní záruka
 • Až o 50% levnější než u jiných prodejců
 • Potřebují málo místa, ideální na
  balkony, terasy a do malých zahrad

ovocnystrom Zde Vám nabízíme naše odrůdy ovocných stromků sloupovitého typu, které jsou ideální do malých zahrad s omezeným prostorem, do květináčů nebo jako živá stěna oddělující ovocnou a okrasnou část zahrady.
Je to dobrý nápad - zasadit a pěstovat právě v tomto období. Aktuální roční sezona je skutečně ideální pro výsadbu stromů, ovocných stromů nebo okrasných dřevin. Výsadba v říjnu a listopadu je tím správným obdobím pro to, aby se kořenový systém pevně usadil v půdě a aby na jaře v době probouzení a rašení vše proběhlo dobře. Podzimní výsadba má své výhody, rostlina v zimě využívá vláhu ze sněhu a ihned na jaře začíná regenerovat. Stromy vysazené na podzim se také často lépe ujímají, než ty vysazené z jara.
Pro sloupovité ovocné stromy se rozhodujeme zejména v případě, když je na zahradě málo místa. Tímto způsobem, kdy se ovocný strom pěstuje na zakrslých podnožích, se pěstuje několik ovocných druhů, sloupovitý tvar je ve skutečnosti vertikální větev. Ovocné stromy se sloupovitým tvarem jsou ideální pro vylepšení malých venkovních prostor nebo poměrně kompaktních zahrad. Vysadit lze také na terasy či balkony bytů. Nezabírají místo a mají elegantní a rafinovaný vzhled.

ovocnystrom

Velké zralé plody budete sklízet přímo z kmene

Ano, všechno toto ovoce můžete sklízet po celý rok v pohodlí svého domova. Tyto ovocné keře jsou výsledkem více než 20 let agronomického výzkumu. Plodí ovoce po celý rok. Ideální pro malé zahrady, balkony a terasy.

ovocnystrom

ovocnystrom

ovocnystrom
Šťavnaté ovoce tradiční chuti

Agronomické výzkumy umožnily vyšlechtit ovoce tradiční chuti: pevné, křupavé, šťavnaté, sladké a voňavé. Tyto plody vám zajisté připomenou krásné chvíle strávené trháním ovoce přímo ze stromu, ovoce, které v sobě spojovalo lahodnost a šťavnatost.

ovocnystrom

ovocnystrom

Pro každého, ovoce 100% BIO

Pro pěstování těchto ovocných keřů nejsou zapotřebí žádné zvláštní znalosti. Je to opravdu snadné jako hračka. Třešinka na dortu, dá-li se to tak říci, bez jakékoli péče. A máte samozřejmě možnost rozhodovat o konečné výšce vašeho stromku. Stačí ho jen pravidelně zastřihovat.

ovocnystrom

ovocnystrom
ovocnystrom

Jak je možné, že vám můžeme nabídnout takovou úžasnou cenu, již od 250 Kč, když se ty samé stromky prodávají v lesních školkách nebo na internetu za cenu dosahující až dvojnásobek naší ceny za kus!

Odpověď je jednoduchá. Před 2 lety jsme s těmito sloupovitými ovocnými stromky zaznamenali obrovský úspěch, ale naše nízká produkce nám neumožnila uspokojit veškerou poptávku, a tak jsme naši reklamní kampaň záhy zastavili. Na základě této zkušenosti jsme před více než 2 lety (doba, po kterou se z našich mladých sloupovitých ovocných stromků stanou dospělé stromky, které začnou velmi rychle plodit ovoce) učinili u našeho pěstitele stromků velkou objednávku. Získali jsme tudíž bezkonkurenční kupní cenu a právě tuto finanční úsporu vám předkládáme v plné výši. Náš přímý prodejní systém bez dalších prostředníků nám samozřejmě také umožňuje dospět k této skutečně úžasné ceně.

ovocnystrom

ovocnystrom

Už neztrácejte ani vteřinu

Období výsadby je od října do května. Neztrácejte tedy čas a kupte si své stromky ještě dnes, abyste mohli začít sklízet ovoce co nejdříve!

ovocnystrom

90denní záruka
Na tyto stromky se samozřejmě vztahuje 90denní záruka. Pokud byste nebyli z jakéhokoli důvodu spokojeni, stačí nám zaslat stromek zpět. Jakmile ho obdržíme, tak vám, bez ohledu na stav stromku, vrátíme zaplacenou částku. Stromek můžete vrátit kdykoli během 90 dní, takže nic neriskujete.

Časté dotazy

Sloupovité ovocné stromky, které jsou ideální pro malé zahrady, balkony nebo terasy, jsou navíc velmi estetické. Pokud však máte ještě nějaké dotazy, přečtěte si následující řádky:

U sloupovitého ovocného stromku roste ovoce na jednom jediném hlavním kmeni, který může dosáhnout výšky až 3 metrů. Z tohoto kmene nerostou žádné velké postranní větve, takže k růstu stromku dochází pouze ve vertikálním směru, přičemž je zachován jeho primární vzhled rovného sloupce.
Člověka tudíž logicky napadá, kde přesně bude na stromku ovoce růst? Protože faktem je, že na sloupovitém stromku roste spoustu ovoce, a sice poživatelné ovoce normální velikosti!
Skutečnost je taková, že stromek rodí po celé délce svého kmene, podél sloupce. Dodejme, že podívaná na tuto spleť listů a ovoce je velmi příjemná i překvapivá. Stromky jsou prostokořenné (tj. bez zemního obalu a květináče).

Jako ovocné stromy… Až na prořezávání!
A to není zas tak zanedbatelný fakt, když víte, že prořezávání stromů je často komplikovaným technickým postupem a často bývá zdrojem nesnází.
Zde je tento problém předem vyřešen: žádné prořezávání.
Jinak, stejně jako všechny ovocné stromy, musí být sloupovitý stromek umístěn na přímém slunci, chráněný před silným větrem.
• Sloupovitá jabloň má ráda hlinité půdy.
• Sloupovité hrušně také, ale musí být umístěny do dostatečně hluboké půdy, protože kořeny jsou kůlové a sahají velmi hluboko.
• Třešeň dává přednost dobře odvodněné půdě.

Ano, sloupovité stromky je zapotřebí rozmístit ve vzdálenosti 1 metr od sebe, a to ve všech směrech.
• Na jeden sloupovitý stromek počítejte s plochou jeden metr čtvereční, abyste se ke stromku přiblížili bez rizika poškození krátkých výhonků nesoucích ovoce. Proto umístěte kmeny stromků ve vzdálenosti 1 m do řady.
• Vyhněte se výsadbě do několika řad vzdálených od sebe 1 m. Preferujte seřazení stromů do řady na každé straně aleje o šířce 1,50 až 2 m: vašim stromkům se pak bude dařit lépe.
• Postranní výhonky se od kosterních větví odchylují jen málo, maximálně do vzdálenosti 20 cm na každé straně.

Hned po vysazení (variabilní dle konkrétního stanoviště) se stromek soustředí především na zakořenění a na své přežití. Až po této životně důležité etapě se začne zaměřovat na zajištění svého potomstva, neboli na plození ovoce. Sloupovité třešně dávají úrodu, v závislosti na vybrané odrůdě, od května do července. Jabloně od září do prosince a hrušky od září do listopadu.
Stejně jako ovocné stromy, protože se jedná o skutečné ovocné stromy, které plodí skutečné ovoce; vždyť už bylo řečeno, že se jedná o skutečné ovocné stromy…?!
I když disponujete pouze omezeným prostorem, je možné mít hned několik odrůd sloupovitých ovocných stromků a tím zajistit jejich opylování.

Sloupec, nazývaný také sloupovitý ovocný strom nebo vertikální "kordon“, má velmi jednoduchý tvar, sestávající z krátkého kmene o délce asi 30 cm. Ten dále pokračuje vertikální větví dosahující výšky 2,50 až 3 m. Z této větve vyrůstají po obou stranách krátké výhonky nesoucí ovoce (tzv. postranní větve -coursonnes).
Výhody sloupovitého ovocného stromku
Protože tyto stromky potřebují k životu velmi malý prostor, jsou sázeny hustě vedle sebe, a na stejnou plochu se proto vejde vícero odrůd. Kombinování dvou různých odrůd na ploše pro zajištění dobrého opylování již není žádný problém! Sloupovitý stromek může být pěstován ve velké nádobě a zdobit balkon nebo terasu. Květy a plody normální velikosti, které rostou velmi hustě podél kmene, tak budou prostor krásně zdobit. První plody se objevují záhy: první sklizeň se uskuteční rok po výsadbě stromku, přičemž plody rostou ve spodní části kmene. Fruktifikační řez stromu (tj. pro zvýšení úrody) se provádí jen omezeně nebo je zcela zbytečný.

Rovněž se doporučuje zasazený stromek podepřít podpěrnou tyčí, ať už je umístěn v květináči nebo ve volné půdě, a to do té doby, než se dobře zakoření.

Sloupovité ovocné stromy lze samozřejmě pěstovat i v květináčích. Pro tyto účely počítejte s nádobou nejméně 5krát větší, než je kapacita květináče se samotnou sazenicí stromku.
Rostlina pěstovaná v květináči je závislá na zahradníkovi z hlediska 2 důležitých aspektů:
- je potřeba průběžně sledovat zálivku, a pokud málo prší, je třeba nechat substrát mezi dvěma jednotlivými zálivkami vyschnout;
- výživa je synonymem dobré úrody ovoce, a protože rostlina živiny v substrátu velmi rychle vyčerpá, nezapomeňte jí vhodné živiny dodávat.
ovocnystrom

www.ovocnystrom.cz

✉ Email: [email protected]

World CZ s.r.o

Drtinova 1109/12 150 00 Praha 5

✆ Tel.: +420 257221258

Po - Pá: 10:00 - 16:00