ovocnystrom
ovocnystrom
ovocnystrom

Kilogramy zralého ovoce
tradiční chuti
na dosah ruky pro radost
dětí i rodičů!


Zde Vám nabízíme naše odrůdy ovocných stromků sloupovitého typu, které jsou ideální do malých zahrad s omezeným prostorem, do květináčů nebo jako živá stěna oddělující ovocnou a okrasnou část zahrady.

Vypěstujte si své vlastní šťavnaté a slaďounké ovoce v bio kvalitě !

Nejvhodnější doba pro výsadbu těchto stromků je buď na jaře těsně po rozmrznutí půdy a to až do konce dubna, nebo na podzim od října až do zamrznutí půdy. Pro jarní i podzimní výsadbu nejsou brzké mrazy překážkou. Na jaře, v prvním měsíci po výsadbě, je třeba stromky často a intenzivně zalévat. Stromkům vysazeným na podzim zase prospívá vláha ze sněhu nebo deště.

Pro sloupovité ovocné stromy se rozhodujeme zejména v případě, když je na zahradě málo místa. Tímto způsobem, kdy se ovocný strom pěstuje na zakrslých podnožích, se pěstuje několik ovocných druhů, sloupovitý tvar je ve skutečnosti vertikální větev. Ovocné stromy se sloupovitým tvarem jsou ideální pro vylepšení malých venkovních prostor nebo poměrně kompaktních zahrad. Vysadit lze také na terasy či balkony bytů. Nezabírají místo a mají elegantní a rafinovaný vzhled.

Konečně jsou zde
"sloupovité ovocné stromky“


ovocnystrom

Naše sloupovité hrušně "Williams“ plodí krásné zelené hrušky s načervenalým podtónem a se sladkou dužinou rozplývající se na jazyku.

ovocnystrom

Naše sloupovité třešně "Burlat“ plodí krásně červené aromatické a velmi sladké ovoce. Vhodné na přímý konzum i na kompotování.

ovocnystrom

Naše sloupovité jabloně "Mitchgla“ plodí chutné plody s červeným mramorováním. Šťavnatá jablíčka se vyznačují sladkou a velmi chutnou dužinou krémové barvy.

ovocnystrom

Naše sloupovité meruňky "Roxana“ plodí velké plody se žluto-oranžovou slupkou a červeným líčkem. Jsou šťavnatá a mají vynikající chuť.

Chci si objednat
"sloupovité ovocné stromky“

Velké zralé plody budete po celý rok snadno sklízet přímo z kmene


Ano, naše stromky se zrodily jen díky slavnému zahradníkovi Lordu Nelsonovi Ducan (jde o tak významnou osobnost Anglie, že byl jmenován do šlechtického stavu) - pro pobavení královských dětí.

Po mnoha zkoušeních na způsob, jak docílit toho, aby ovoce rostlo přímo na kmeni stromu a tudíž jej mohly snadno sklízet i 2leté děti.

Jeho cílem bylo zabavit královské děti a přitom vůbec netušil, že jeho "vynález“ odstartuje neuvěřitelnou vlnu nadšení pro tyto stromky.

Dodejme, že název jeho slavných sloupovitých stromků je často překládán špatně. Jejich přesný název v angličtině zní "columnar fruits trees“.

ovocnystrom
ovocnystrom

VÝHODY


  • Celoroční úroda ovoce
  • Tradiční chuť ovoce
  • Sklizeň na dosah ruky
  • Velká úroda v krátké době
  • Žádný výškový limit, pokud nechcete omezit výšku (dodávány 70 cm vysoké)
  • Odolné vůči chorobám
  • Netřeba se obávat mrazu
  • 90 denní záruka
  • Až o 50% levnější než u jiných prodejců
  • Potřebují málo místa, ideální na balkony, terasy a do malých zahrad
Mojedrzewoowocowe

Velké zralé plody budete sklízet
přímo z kmene


Ano, všechno toto ovoce můžete sklízet
po celý rok v pohodlí svého domova.

Tyto ovocné keře jsou výsledkem více
než 20 let agronomického výzkumu.

Plodí ovoce po celý rok.
Ideální pro malé zahrady, balkony a terasy.

Mojedrzewoowocowe
Mojedrzewoowocowe
Mojedrzewoowocowe

Šťavnaté ovoce tradiční chuti


Agronomické výzkumy umožnily vyšlechtit ovoce tradiční chuti: pevné, křupavé, šťavnaté, sladké a voňavé.

Tyto plody vám zajisté připomenou krásné chvíle strávené trháním ovoce přímo ze stromu, ovoce, které v sobě spojovalo lahodnost a šťavnatost.

Mojedrzewoowocowe

Pro každého,
ovoce 100% BIO


Pro pěstování těchto ovocných keřů nejsou zapotřebí žádné zvláštní znalosti. Je to opravdu snadné jako hračka.

Třešinka na dortu, dá-li se to tak říci, bez jakékoli péče. A máte samozřejmě možnost rozhodovat o konečné výšce vašeho stromku. Stačí ho jen pravidelně zastřihovat.

Chci si objednat
"sloupovité ovocné stromky“
Mojedrzewoowocowe

Návod na výsadbu
sloupovitých ovocných stromků


Mojedrzewoowocowe

Výsadba do volné půdy


Pro sloupovité ovocné stromky vybíráme slunná a teplá stanoviště, nejlépe orientovaná na jižní stranu, s půdou dostatečně bohatou na živiny.

Sloupovité ovocné stromky můžeme sázet vedle sebe (0,5 až 1 m od sebe, mezi jednotlivými řadami pak 2 až 3 metry).Tyto stromky však nikdy nesázejte do záhonu s ostatní zeleninou, ta by totiž stromku brala tolik potřebnou vláhu.

Jarní výsadba začíná hned po rozmrznutí půdy a trvá většinou do konce dubna.Také jako na podzim, ranní mrazíky nejsou žádnou překážkou ve výsadbě.

Při jarní výsadbě je nutné první měsíc stromky častěji důkladně zalévat (jednou týdně, později při suchém počasí jednou za 10-14 dní).

Na podzim, kdy je chladné období a rostliny jsou již ve vegetačním klidu, se ovocné stromky vysazují asi od poloviny října do doby, než je půda promrzlá do hloubky.

Stromky jsou dodávané asi 70 cm vysoké, prostokořenné (tj. bez zemního obalu a květináče).

Jak je zasadit?


Po vybalení můžeme kořeny ponořit na 3 - 12 hodin do vody. Po namočení musíme stromek ihned vysadit.

Jáma pro výsadbu stromku musí být dostatečně hluboká ( 50x50x30 cm) a na její dno - pro dobrý start stromku - dáme kompost nebo směs zeminy a dobře odleželého hnojiva. Nikdy nedáváme pod stromky čerstvý hnůj! V případě vylepšení rašelinovým substrátem, nedáváme jej víc jak 10-20 %, rašelina po vyschnutí špatně přijímá vodu. Přidáme vrstvu hlíny a až poté vložíme samotný stromek.

Stromek nedáváme hlouběji než je bulka štěpování. Zvlášť dáme pozor na to, aby stromek nebyl zasazen roubovaným místem pod úroveň půdy. Při ,,utopení“ stromku, to znamená při nasázení podstatně hlouběji než byl ve školce, může dojít a často dochází k úhynu stromku.

Poté zahrneme buď přímo půdou, nebo můžeme zvolit kvalitní zahradnický substrát, příp. substrát pro ovocné stromky. Aby se půda dostala dobře i pod kořeny, stromek nadzvedneme a lehce s ním zatřeseme, poté doházíme ostatní zeminu.

Když vysazujeme stromek ke kůlu, kůl zatlučeme ke středu před vlastní výsadbou. U sloupovitých stromků je podpora nutná, kůl nebo trubka by měla být vysoká asi 2 m a v zemi min. 0,3 m.

Nezapomeneme stromek důkladně a pomalu prolít vodou. Na podzim provedeme zálivku jednou při výsadbě a pak už ne. Přihnojovat začínáme až ke konci května. Při podzimní výsadbě stromků můžeme přihnojit dříve, třeba na začátku května.

Mojedrzewoowocowe
Mojedrzewoowocowe

Výsadba do květináče/nádoby


Nádoba by měla být dostatečně velká a hluboká, aby byl prostor pro drenáž a zároveň měl stromek dostatek místa pro kořenový systém a zásobu živin, o velikosti cca 30 l (i větší). Stromky je potřeba každé 3 - 4 roky přesadit buď do větší nádoby nebo minimálně vyměnit kompletně zeminu.

Kořeny ponoříme na 12 - 24 hodin do vody. Po namočení musíme stromek ihned vysadit. Na dno nádoby dáme drenážní vrstvu (hrubý písek nebo kamennou drť, keramzit, perlit - pro odtok přebytečné vody), stromek umístíme uprostřed nádoby, prosypeme sypkou zeminou, mírně stromkem potřepeme, aby se zemina dostala mezi kořeny, dosypeme substrát a mírně upěchujeme, pak zasypeme zeminou cca 2 až 3 cm pod okraj květináče. Použijeme substrát pro ovocné stromky, příp. zahradnický substrát s rašelinou.

Stromek má být zasazený asi 5 - 10 cm nad tím místem, kde kmínek přechází v kořeny. Zvlášť dáme pozor na to, aby stromek nebyl zasazen roubovaným místem pod úroveň půdy. Nakonec je třeba zasazený stromek důkladně a pomalu prolít vodou.

Během vegetace nesmíme zapomínat na pravidelné hnojení a samozřejmě zálivku, jejíž intenzita závisí na tom, zda je stromek pod přístřeškem, nebo na dešti, a samozřejmě záleží na intenzitě oslunění. Ke hnojení jsou vhodná plná vícesložková hnojiva.

Hnojení provádějte raději slabšími dávkami, zhruba polovičními, než je běžné, ale o to častěji. Nejlépe jednou týdně, a to od vyrašení až do doby zrání ovoce.

ovocnystrom ovocnystrom

Kapalné hnojivo na
sloupovité ovocné stromy


Náš tým biologů nám také umožnil vyvinout hnojivo přizpůsobené vývoji sloupovitých stromků. Toto hnojivo bylo speciálně navrženo pro sloupovité stromky.

Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat, navíc s 30% zvýšením chuti ovoce.

První rok jsme se rozhodli - všem našim zákazníkům k objednávce 12 sloupovitých ovocných stromků - nabídnout tento přípravek zdarma.

ovocnystrom

Jak je možné, že vám můžeme nabídnout takovou úžasnou
cenu, již od 206 Kč, když se ty samé stromky prodávají
v lesních školkách nebo na internetu za cenu dosahující až
dvojnásobek naší ceny za kus!


Odpověď je jednoduchá. Před 2 lety jsme s těmito sloupovitými ovocnými stromky zaznamenali obrovský úspěch, ale naše nízká produkce nám neumožnila uspokojit veškerou poptávku, a tak jsme naši reklamní kampaň záhy zastavili.

Na základě této zkušenosti jsme před více než 2 lety (doba, po kterou se z našich mladých sloupovitých ovocných stromků stanou dospělé stromky, které začnou velmi rychle plodit ovoce) učinili u našeho pěstitele stromků velkou objednávku. Získali jsme tudíž bezkonkurenční cenu a právě tuto finanční úsporu vám předkládáme v plné výši. Náš přímý prodejní systém bez dalších prostředníků nám samozřejmě také umožňuje dospět k této skutečně úžasné ceně.

UŽ NEZTRÁCEJTE ANI VTEŘINU

Období výsadby je od října do května.
Neztrácejte tedy čas a kupte si své stromky ještě dnes, abyste mohli začít sklízet ovoce co nejdříve!

Jak je možné, že vám můžeme nabídnout takovou úžasnou
cenu, již od 206 Kč, když se ty samé stromky prodávají
v lesních školkách nebo na internetu za cenu dosahující až
dvojnásobek naší ceny za kus!


Odpověď je jednoduchá. Před 2 lety jsme s těmito sloupovitými ovocnými stromky zaznamenali obrovský úspěch, ale naše nízká produkce nám neumožnila uspokojit veškerou poptávku, a tak jsme naši reklamní kampaň záhy zastavili.

Na základě této zkušenosti jsme před více než 2 lety (doba, po kterou se z našich mladých sloupovitých ovocných stromků stanou dospělé stromky, které začnou velmi rychle plodit ovoce) učinili u našeho pěstitele stromků velkou objednávku. Získali jsme tudíž bezkonkurenční cenu a právě tuto finanční úsporu vám předkládáme v plné výši. Náš přímý prodejní systém bez dalších prostředníků nám samozřejmě také umožňuje dospět k této skutečně úžasné ceně.

UŽ NEZTRÁCEJTE ANI VTEŘINU

Období výsadby je od října do května.
Neztrácejte tedy čas a kupte si své stromky ještě dnes, abyste mohli začít sklízet ovoce co nejdříve!

Jak je možné, že vám můžeme nabídnout takovou úžasnou cenu, již od 206 Kč, když se ty samé stromky prodávají v lesních školkách nebo na internetu za cenu dosahující až dvojnásobek naší ceny za kus!

Odpověď je jednoduchá. Před 2 lety jsme s těmito sloupovitými ovocnými stromky zaznamenali obrovský úspěch, ale naše nízká produkce nám neumožnila uspokojit veškerou poptávku, a tak jsme naši reklamní kampaň záhy zastavili.

Na základě této zkušenosti jsme před více než 2 lety (doba, po kterou se z našich mladých sloupovitých ovocných stromků stanou dospělé stromky, které začnou velmi rychle plodit ovoce) učinili u našeho pěstitele stromků velkou objednávku. Získali jsme tudíž bezkonkurenční cenu a právě tuto finanční úsporu vám předkládáme v plné výši. Náš přímý prodejní systém bez dalších prostředníků nám samozřejmě také umožňuje dospět k této skutečně úžasné ceně.

UŽ NEZTRÁCEJTE ANI VTEŘINU

Období výsadby je od října do května.
Neztrácejte tedy čas a kupte si své stromky ještě dnes, abyste mohli začít sklízet ovoce co nejdříve!

Jak je možné, že vám můžeme nabídnout takovou úžasnou cenu, již od 206 Kč, když se ty samé stromky prodávají v lesních školkách nebo na internetu za cenu dosahující až dvojnásobek naší ceny za kus!

Odpověď je jednoduchá. Před 2 lety jsme s těmito sloupovitými ovocnými stromky zaznamenali obrovský úspěch, ale naše nízká produkce nám neumožnila uspokojit veškerou poptávku, a tak jsme naši reklamní kampaň záhy zastavili.

Na základě této zkušenosti jsme před více než 2 lety (doba, po kterou se z našich mladých sloupovitých ovocných stromků stanou dospělé stromky, které začnou velmi rychle plodit ovoce) učinili u našeho pěstitele stromků velkou objednávku. Získali jsme tudíž bezkonkurenční cenu a právě tuto finanční úsporu vám předkládáme v plné výši. Náš přímý prodejní systém bez dalších prostředníků nám samozřejmě také umožňuje dospět k této skutečně úžasné ceně.

UŽ NEZTRÁCEJTE ANI VTEŘINU

Období výsadby je od října do května.
Neztrácejte tedy čas a kupte si své stromky ještě dnes, abyste mohli začít sklízet ovoce co nejdříve!

Časté dotazy


U sloupovitého ovocného stromku roste ovoce na jednom jediném hlavním kmeni, který může dosáhnout výšky až 3 metrů. Z tohoto kmene nerostou žádné velké postranní větve, takže k růstu stromku dochází pouze ve vertikálním směru, přičemž je zachován jeho primární vzhled rovného sloupce. Člověka tudíž logicky napadá, kde přesně bude na stromku ovoce růst? Protože faktem je, že na sloupovitém stromku roste spoustu ovoce, a sice poživatelné ovoce normální velikosti! Skutečnost je taková, že stromek rodí po celé délce svého kmene, podél sloupce. Dodejme, že podívaná na tuto spleť listů a ovoce je velmi příjemná i překvapivá. Stromky jsou prostokořenné (tj. bez zemního obalu a květináče).

Jako ovocné stromy… Až na prořezávání! A to není zas tak zanedbatelný fakt, když víte, že prořezávání stromů je často komplikovaným technickým postupem a často bývá zdrojem nesnází. Zde je tento problém předem vyřešen: žádné prořezávání. Jinak, stejně jako všechny ovocné stromy, musí být sloupovitý stromek umístěn na přímém slunci, chráněný před silným větrem.
• Sloupovitá jabloň má ráda hlinité půdy.
• Sloupovité hrušně také, ale musí být umístěny do dostatečně hluboké půdy, protože kořeny jsou kůlové a sahají velmi hluboko.
• Třešeň dává přednost dobře odvodněné půdě.

Ano, sloupovité stromky je zapotřebí rozmístit ve vzdálenosti 1 metr od sebe, a to ve všech směrech.
• Na jeden sloupovitý stromek počítejte s plochou jeden metr čtvereční, abyste se ke stromku přiblížili bez rizika poškození krátkých výhonků nesoucích ovoce. Proto umístěte kmeny stromků ve vzdálenosti 1 m do řady.
• Vyhněte se výsadbě do několika řad vzdálených od sebe 1 m. Preferujte seřazení stromů do řady na každé straně aleje o šířce 1,50 až 2 m: vašim stromkům se pak bude dařit lépe.
• Postranní výhonky se od kosterních větví odchylují jen málo, maximálně do vzdálenosti 20 cm na každé straně.

Hned po vysazení (variabilní dle konkrétního stanoviště) se stromek soustředí především na zakořenění a na své přežití. Až po této životně důležité etapě se začne zaměřovat na zajištění svého potomstva, neboli na plození ovoce. Sloupovité třešně dávají úrodu, v závislosti na vybrané odrůdě, od května do července. Jabloně od září do prosince a hrušky od září do listopadu. Stejně jako ovocné stromy, protože se jedná o skutečné ovocné stromy, které plodí skutečné ovoce; vždyť už bylo řečeno, že se jedná o skutečné ovocné stromy…?! I když disponujete pouze omezeným prostorem, je možné mít hned několik odrůd sloupovitých ovocných stromků a tím zajistit jejich opylování.

Sloupec, nazývaný také sloupovitý ovocný strom nebo vertikální "kordon“, má velmi jednoduchý tvar, sestávající z krátkého kmene o délce asi 30 cm. Ten dále pokračuje vertikální větví dosahující výšky 2,50 až 3 m. Z této větve vyrůstají po obou stranách krátké výhonky nesoucí ovoce (tzv. postranní větve -coursonnes). Výhody sloupovitého ovocného stromku Protože tyto stromky potřebují k životu velmi malý prostor, jsou sázeny hustě vedle sebe, a na stejnou plochu se proto vejde vícero odrůd. Kombinování dvou různých odrůd na ploše pro zajištění dobrého opylování již není žádný problém! Sloupovitý stromek může být pěstován ve velké nádobě a zdobit balkon nebo terasu. Květy a plody normální velikosti, které rostou velmi hustě podél kmene, tak budou prostor krásně zdobit. První plody se objevují záhy: první sklizeň se uskuteční rok po výsadbě stromku, přičemž plody rostou ve spodní části kmene. Fruktifikační řez stromu (tj. pro zvýšení úrody) se provádí jen omezeně nebo je zcela zbytečný.

Rovněž se doporučuje zasazený stromek podepřít podpěrnou tyčí, ať už je umístěn v květináči nebo ve volné půdě, a to do té doby, než se dobře zakoření.

Sloupovité ovocné stromy lze samozřejmě pěstovat i v květináčích. Pro tyto účely počítejte s nádobou nejméně 5krát větší, než je kapacita květináče se samotnou sazenicí stromku. Rostlina pěstovaná v květináči je závislá na zahradníkovi z hlediska 2 důležitých aspektů: - je potřeba průběžně sledovat zálivku, a pokud málo prší, je třeba nechat substrát mezi dvěma jednotlivými zálivkami vyschnout; - výživa je synonymem dobré úrody ovoce, a protože rostlina živiny v substrátu velmi rychle vyčerpá, nezapomeňte jí vhodné živiny dodávat.

Chci si objednat
"sloupovité ovocné stromky“
ovocnystrom

Reference


Mojedrzewoowocowe

90 dní záruka
vrácení peněz


Na tyto sloupovité ovocné stromky se samozřejmě
vztahuje 90 denní záruka.

Pokud byste nebyli z jakéhokoli důvodu spokojeni,
stačí nám zaslat stromek zpět.

Jakmile ho obdržíme, tak vám, bez ohledu na stav stromku,
vrátíme zaplacenou částku.

Stromek můžete vrátit kdykoli během 90 dní,
takže nic neriskujete.